Piece Kuzniecowa – jak to działa?

Igor Kuzniecow jest rosyjskim inżynierem, który udoskonalił i opatentował nowy sposób spalania i akumulowania energii cieplnej w urządzeniach grzewczych.

07

Jego pomysł jest oparty na systemie Swobodnego Ruchu Gazów (SRG, Free Gas Movement). Polega na wykorzystaniu naturalnych właściwości gazów determinujących ich sposób krążenia: cieplejsze gazy idą do góry, zimniejsze opadają na dół. Piec wykorzystujący tę zasadę zbudowany jest w ten sposób, aby dać gazom możliwość swobodnego krążenia. Wykorzystuje zasady obowiązujące w naturze.

Głównym celem pieca zaprojektowanego według systemu Kuzniecowa jest odebranie jak najwięcej ciepła ze spalanego paliwa, a potem maksymalne wykorzystanie tego ciepła poprzez akumulacje w masie pieca lub oddanie go do centralnego ogrzewania. Wykorzystanie systemu Swobodnego Ruchu w ogrzewaniu pomieszczeń pozwala indywidualnemu użytkownikowi osiągnąć rezultaty możliwe tylko w przemyśle.

Piece Kuzniecowa są bardzo elastyczne projektowo. Praktycznie nie ma ograniczeń w rodzaju, wielkości i funkcji urządzeń grzewczych zbudowanych według tego systemu. Piece według tego systemu mogą ogrzewać zarówno parterowy, 80 metrowy dom lub mały 30 metrowy pokój, a także przemysłową szklarnię lub kościół. Do budowy zazwyczaj wykorzystuje się materiały ceramiczne (cegły, kafle), a projekt zawsze maksymalnie dopasowuje do potrzeb klienta. Dlatego też swoje realizację opisuję na zasadzie indywidualnych case’ów, podając parametry pieca, jego zakładaną funkcję, wielkość domu i materiał, z którego jest zbudowany.

W Polsce najbardziej popularny model pieców Kuzniecowa to piecokominek. Piec z przeszklonymi drzwiami, służący do ogrzewania albo dogrzewania domu, wyposażony w piekarnik chlebowy, który zagrzewa się od głównego paleniska. Jeśli służy jako główne ogrzewania domu, zaprojektowany jest tak, aby był rozpalany raz na dobę.

Więcej na temat można poczytać w języku polskim w artykułach lub po rosyjsku i angielsku na stronie prowadzonej przez Igora Kuzniecowa www.stove.ru

Kontakt

tel. 726279171

info@krosnis.pl

Copyright 2015 by Krosnis
Made by Astacus