Piec kaflowy Magdy i Krzysztofa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pani Magda od lat marzyła o piecu kaflowym, a pan Krzysztof zajmujący się zawodowo przemysłową techniką grzewczą, potrzebował sprawnego systemu grzewczego dla nowego domu rodzinnego.

Po przygodach z różnymi firmami zduńskimi pani Magda trafiła na swojego znajomego Erwina, który od 1,5 roku używał pieca Kuzniecowa dla ogrzewania domu oraz pieczenia pizzy i innych potraw (prezentujemy go tutaj). Wtedy narodził się pomysł na kaflowy piec Kuzniecowa z piekarnikiem.

Do budowy pieca używaliśmy ręczne robionych kafli z litewskiej kaflarni „Dvaru keramika”. Ich charakterystyczną cechą jest to, że wzory do kafli pochodzą z oryginalny kafli znalezionych w starych, litewskich dworach. W galerii prezentujemy też kilka zdjęć z naszej wizyty w kaflarni podczas produkcji kafli.

Piec został zbudowany według technologii tradycyjnej, przy użyciu gliny, klamer i cegieł szamotowych, co gwarantuje jego długowieczność i maksymalny efekt grzewczy. Mimo ręcznej produkcji pozytywnie zaskoczyła nas dokładność kalibrowania dzięki czemu zbudowaliśmy piec bez fug, tak jak kiedyś. Piec posiada palenisko bezrusztowe, trzeciej generacji według systemu Igora Kuzniecowa, które gwarantuje czyste spalanie.

Moc pieca 3,7 kW (oddaję 88 kWh ciepła na dobę przy dwukrotnym paleniu). Waga około 2,5 tony. Wybudowany w Otwocku.

Za współpracę podziękowania należą się Jackowi Oleszczukowi.

Galeria zdjęć

Copyright 2015 by Krosnis
Made by Astacus