Piec Stefana

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stefan od dzieciństwa palił w piecu. Zna się na ogniu i jego rodzajach jak mało który użytkownik pieców w Polsce. Do swojego nowego domu poszukiwał wysokosprawnego pieca, prawdziwego mercedesa i bmw w jednym. Marzył o czystym spalaniu, a zewnętrzny design pieca pozostawił decyzji pozostałych domowników.

Piec grzewczy z piekarnikiem chlebowym wybudowany w murowanym  domu piętrowym w Pile. Pełni funkcję dogrzewającą. Podstawowe ogrzewanie domu to podłogowe. Piec pozwala znacznie zredukować rachunki za gaz. Dzięki szybie w drzwiach, przez którą możemy obserwować ogień, piec spełnia funkcję kominka, przy którym miło się odpoczywa. Dzięki zamontowaniu podwójnej szyby bez obaw rodziców przy piecu mogą też bawić się małe dzieci. Dodatkowo piekarnik służy do przygotowywania różnorodnych potraw.

Moc pieca około 3,5 kw (84 kwh ciepła na dobę przy dwóch paleniach), waga 2,8 tony.

Opinia klienta:

Piec który zaprojektował i zbudował Saulius jest estetyczny i bardzo praktyczny, po prostu super!  Wymaga stosunkowo mało pracy. Grzeje głównie wtedy, gdy drewno już się w nim wypali, dzięki czemu nie trzeba go doglądać i bez obaw można wyjść z domu.  Piekarnik sprawdza się świetnie do pieczenia pizzy, chleba i mięsa.  Można w nim palić zarówno drewnem liściastym jak i sosną opałową, co znacznie redukuje koszty użytkowania. A co najważniejsze:  podoba się małżonce pomimo ogromnego sceptycyzmu na początku ;)

Galeria zdjęć

Copyright 2015 by Krosnis
Made by Astacus